TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Medicína, vyzkoušená časem... Více jak 3000 let propracovaný systém, vnímající člověka jako celek a zároveň jako součást přírody. Na rozdíl od západní medicíny hledá a léčí příčinu nemoci, nikoliv její symptomy, čímž umožňuje odstranit daný problem navždy a tím výrazně zlepšit kvalitu života člověka. 

AKUPUNKTURA

Lidské tělo je protkané sítí energetických dráh - meridiánů ve kterých koluje životní energie. Nachází se na nich akupunkturní body, které mají spojitosti s určitými orgány a ovlivňují je.

Dojde-li k nějaké poruše v některém orgánu, pak tyto body budou buď citlivé na dotek nebo se v průběhu meridiánu objeví vyrážka, začervenání atd.  Působením na ně provedeme opravu a odstraníme problém.

Ovlivňovat je lze několika způsoby: tlakem (akupresura), jehlami (akupunktura), slabým elektrickým proudem (elektroakupunktura), teplem (moxovaní pelyňkovou cigárou) atd.

Akupunktura je nejvíce efektivní při různých akutních potížích: bolesti, nachlazení, únavě atd.

BYLINNÁ LÉČBA

Bylinná léčba spočívá ve využití čínských léčivek s jejich určitou chutí, povahou a tropismem (působením na orgány). Přesně propracované a lety oveřené receptury zaručují výborný účinek pouze za předpokladu dodržení geoautencity, tzn. původu a místa růstu bylinky, neboť tak můžeme zaručit její specifickou roli v receptu. 

Vše recepty jsou předepisováné s ohledem na individuální potřeby pacienta

Nejúčinnější formou je odvar, kde se bylinky vaří spolu a tudíž působí jako už "sehraný orchestr". Další možnosti jsou wany (kuličky), tablety, granule, náplasti.

Hlavní výhodou fytoterpie je zajištění denní nepřetržité léčby mezi návštěvami na klinice.

DIETETIKA

"Nebudeš-li jíst jídlo jako lék, pak budeš jíst léky místo jídla..."

Čínská dietetika spočívá nejen ve střídmosti, různorodosti a pravidelnosti ve stravování. Důležitou roli hraje termodynamika potravin, jejich způsob úpravy, roční období, denní doba a povaha onemocnění pacienta.

Součástí každé konzultace jsou poznámky k jídelníčku, které u některých pacientů mají stěžejní význam.

Stravou každý den a několikrát denně ovlivňujeme rovnováhu organizmu. Stravování založené tudíž na smysluplných pravidlech může pomoci spoustě zdravotním problémům předejít, ale napravit už existující obtíže pouze dietetikou , to by trvalo příliš dlouho... 

Co Vás čeká..

 VSTUPNÍ VÝŠETŘENÍ

Je to více méně rozhovor. Odpovídáte na otázky, které ze začátku zdánlivě nesouvisejí s Vaším problémem, ale v konečném výsledku tvoří celkový obraz. 

K potvrzení správně stanovené diagnózy slouží vyšetření pulzu a jazyka.

U pulzu není důležitý počet úderů, ale jeho kvalita. Pulz měříme na obou rukou ve třech pozicích odpovídajících různým orgánům a ještě i ve třech úrovních, proto to bude nějakou chvíli trvat, než identifikujeme jeden z 24 druhů pulzů.    

Na jazyku se promítá momentální zdravotní stav. Vyplazíte jazyk a my ho vyfotíme, abychom mohli porovnávat, jak se léčba vyvýjí. Proto prosíme, abyste se před každou návštěvou zdrželi konzumace barvících potravin, jako jsou: káva, borůvky, červená řepa, kari, atd.

Na vstupní vyšetření si připravte seznam trápících Vás obtíží a, pokud máte, také veškeré lékařské zprávy.

V závěru Vám nabídneme krátké zhodnocení současného stavu, povíme možnosti jeho napravení a domluvíme se na termínu první terapie.

 TERAPIE

Dle typu zvolené terapii

SU JOK - korejská metoda

Všimli jste si někdy, že je naše ruka podobná celému tělu? 

“Su”- korejsky znamená ruka a  “Jok” - noha. Jde o terapii, která je založena na systému podobnosti - mikrosystému, kde má každý orgán našeho těla svoji projekci na určitou část ruky a nohy. Víme-li o těchto ''skrytých mapách", snadno je využijeme pro pomoc a léčbu. 

Terapie je známá nejen díky své schopnosti zmírnit bolest (často okamžitě!), ale i díky své síle odstranit chronické neduhy jednou provždy. 

Díky velice jednoduché aplikaci, intuitivnímu, logickému a vědeckému přístupu je schopen porozumět této terapii a bezpečně ji využívat pro sebe a své blízké uplně každý!

( více info na www.sujokinstitut.cz)

BODY PODOBNOSTI

Když se ve Vašem těle děje něco tak, jak by se správně nemělo dít, vyšle tělo signál o poruše a na rukách a nohou se problém projeví vznikem bolavých bodů

Působením na tyto body dochází k nastartovaní samoléčebného procesu, který má každý živý organismus v sobě zakódován.

Ruce a nohy jsou jako dálkové ovladače vytvořené proto, aby člověk mohl POMÁHAT SÁM SOBĚ  a udržovat své zdraví v kondici!

METODY PŮSOBENÍ

 

Body podobnosti se ošetřují :

 • mini jehličkami
 • magnetkami
 • semínkami
 • barvou
 • ledem/moxou

TWIST TERAPIE

 

Twist terapie spočívá ve správně vybraných spirálových pohybech, které obnovují přirozený průběh energie v těle, narušený blokádami z různých nemocí. 

Twist terapie zmírňuje akutní bolesti a využívá se i v léčení chronických onemocnění. Dokonce i emocionální poruchy, jakými jsou naříklad stres, pocity úzkosti, smutek nebo strach, jsou dobře léčeny krouživými pohyby krku a hrudníku. 

 

BEAUTY & WELLNESS

BEAUTY PROGRAMY

 • Beauty akupunktura
 • Gua sha anti-aging
 • Biodermální nitě Mio-Meyisun
 • Fitness pro obličej
 • Přístrojová kosmetologie a ošetření pleti Mary Cohr, Catio Vital Lift, D'arsonval
 • Kosmetický butik - Mary Cohr Paris, Darphin, Maria Galland, Skeyndor 

CEDROVÁ SAUNA

 • Saunování v sudu z pravého sibiřského cedru, který vylučuje protizánětlivé a uklidňující látky.
 • Pára obsahuje speciálně zvolené bylinné směsi a éterické oleje.
 • Výhodou oproti klasické sauny je nižší teplota ( kolem 45°C) a hlava zůstává mimo parní prostor v chladu na vzduchu.
 • Odstraňuje bolesti pohybového aparátu, zlepšuje pokožku ( i celulitidu a nadváhu), zvyšuje imunitu a pomáhá při dýchacích obtížích. Uvolňuje nervové napětí, odstraňuje únavu, stres a zlepšuje náladu!   ověřeno 🙂

ROLLETIC MASÁŽ

Co Rolletic dokáže?

 • zmenšit objem masírovaných partií (úbytek v cm) a zpevňovat svaly
 • vypnout pokožku (celulitidu), odbourávat tukové polštáře a tvarovat postavu
 • podporovat prokrvování, uvolňovat napětí svalů
 • povzbuzovat látkovou výměnu (lymfu) a detoxikovat organismus
 • zlepšit imunitu a celkový zdravotní stav